• آموزش


  چاپ        ارسال به دوست

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حضرت فاطمه زهرا(س)

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حضرت فاطمه زهرا(س)

عبادت فاطمه زهرا (س)

«عبادت فاطمه زهرا سلام ا.. علیها یک عبادت نمونه است » حسن بصری که یکی از عّباد و زهّاد معروف دنیای اسلام است ، درباره فاطمه زهرا (س) می گوید ؛ به قدری دختر پیغمبر عبادت کرد و در محراب عبادت ایستاد که «تورمت قدماها» پاهای آن بزرگوار از ایستادن در محراب ورم کرد!امام حسن مجتبی (ع) می گوید : شبی - شب جمعه ای - مادرم به عبادت ایستاد و تا صبح عبادت کرد « حتی انفجرت عمود الصبح» تا وقتی که طلوع فجر شد. مادر من از سر شب تا صبح مشغول عبادت بود و دعا و تضرع کرد امام حسن(ع) می گوید - طبق روایت - شنیدم که دائم مومنین و مومنات را دعا کرد صبح که شد گفتم : « یا ُامّاه » :« مادرم»«لم لا تدعین لنفسک کما تدعین لغیرک »« یک دعا برای خودت نکردی! یک شب تا صبح دعا ، همه برای دیگران !؟» در جواب فرمود :« یابنّی، الجارثّم الدّار ؛» « اول دیگران بعد خود ما!» این آن روحیه والاست .

بیانات امام خامنه ای مورخ 25/9/1371

همسنگ امیر المومنین (ع)

کسی است که رسول اکرم به امیر المومنین (ع) فرمود : «یا علی .......» یعنی در روز قیامت ، امیرالمومنین (ع) مردان مومن را و فاطمه زهرا (س) زنان مومن را به بهشت الهی راهنمایی می کنند . او عدل و همپایه و همسنگ امیر المومنین است آن کسی که وقتی در محراب عبادت می ایستاد هزاران فرشته ی مقرب خدا ، به او خطاب و سلام می کردند و تهنیت می گفتند و.....

بیانات در دیدار با جمع کثیری از بانوان سراسر کشور 26/10/1368

جوهر برگزیده خدا:

...مگر هر کسی می تواند آن حادثه ی عظیم بعد از پیغمبر را تحمل کند؟ اما علی تحمل کرد و این همان شجاعت خیبر و همان قدرت اُحد است که در این جا طاقت می آورد . بعد ، دوران خلافت است که هر کلمه و هر قدم به قدم آن ،اثری در تاریخ اسلام و تاریخ بشر گذاشته است . آن گاه نقش همخوان با این شخص نقش فاطمه زهرا سلام ا.. علیها است . اگر آن مظلومیت عظیم و جانسوز در تاریخ خود را نشان نمی داد ، حقایق اسلام آن چنان که بعدا آشکار شد آشکار نمی شد . اینها تصادفی نیست همه اینها طراحی شده با تدبیر الهی است منتها کسانی برای این میدانها و این نقشهای دشوار انتخاب می شوند که جوهر آنها جوهر برگزیده ی خداست . در بین همه انسانهای طول تاریخ خدای متعال انتخاب می کند « امتحنک ا... الذی خلقک قبل ان یخلقک فوجدک لما امتحنک صابره » میدان میدان امتحان است میدان کار تصادفی نیست میدان امتیاز دادن بیخودی نیست خدای متعال بیخودی به کسی امتیاز نمی دهد .

بیانات امام خامنه ای در مورخ 19/7/1377

محتوای مصحف فاطمه چیست ؟

در روایات متعددی است که ائمه علیهم السلام ، برای مسائل گوناگون خود , به مصحف فاطمه رجوع می کردند , بعد امام می فرماید : « انه لیس فیها حلال و حرام » در انی کتاب ، احکام حلال و حرام نیست ،اما« فیها علم ما یکون » بلکه همه حوادث جاری بشری در دوران های آینده در این کتاب هست ، این چه دانش والایی است !این چه معرفت و حکمت بی نظیری است که خدای متعال به یک زن در سنین جوانی بخشیده ! این ، مربوط به مسائل معنوی است .

بیانات امام خامنه ای در مورخ 25/9/1371

بزرگترین بانوی تاریخ بشری :

فاطمه زهرا ، صدیقه ی کبری (س) بزرگترین بانوی تاریخ بشری ، افتخار این دین و افتخار این امت است . مقام فاطمه زهرا (س) از جمله ی آن مقاماتی است که تصور آن برای انسانهای معمولی ، انسانهای متعارف ، امثال ماها - یا ممکن نیست ، یا دشوار است ؛ معصوم است دیگر،نه به حسب مسئولیت رسمی ،پیغمبر است ؛ نه به حسب مسئولیت رسمی ، امام و جانشین پیغمبر است ؛اما در رتبه ، درحد پیغمبر و اما است، ائمه ی هدی ( علیهم اسلام ) نام مبارک فاطمه زهرا را با عظمت و با تجلیل میبرند ، از معارف صحیفه ی فاطمی نقل می کردند ، اینها چیز های بسیار عظیمی است فاطمه زهرا ( سلام ا... علیها ) این است .

بیانات امام خامنه ای در موردخ 13/3/1389


١٣:٠٩ - 1396/11/14    /    شماره : ٥٣٩٠    /    تعداد نمایش : ١٨٢خروج